Użytkowanie kleju kontaktowego SPRAY-KON i STA-PUT w okresie zimowym

Używanie klejów SPRAY-KON i STA-PUT w okresie zimowym

W zimowych warunkach, szczególnie gdy występują temperatury ujemne, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, dotyczących użytkowania klejów SPRAY-KON oraz STA-PUT

Kleje kontaktowe w okresie zimowym

W celu uzyskania mocnej i trwałej spoiny, muszą Państwo zapewnić stabilną temperaturę klejenia, która wynosi min. 16°C. Jest to ważne, ponieważ przy zbyt niskich temperaturach natrysk kleju może być nierównomierny lub może powodować “moczenie” powierzchni. Metalowy kanister podatny jest na nadmierne schłodzenie, spowodowane przykładowo postawieniem go bezpośrednio na betonowej posadzce. Takie umiejscowienie kleju może doprowadzić do spadku jego temperatury nawet o 6°C poniżej temperatury powietrza! 

Jako rozwiązanie, proponujemy przechowywać kanister z klejem w skrzynce/wózku na kółkach lub na materiale izolacyjnym, takim jak styropian, deska czy płyta meblowa. Dobrą praktyką jest zabieranie butli z klejem po godzinach pracy stolarni do pomieszczenia, które jest stale ogrzewane.

Również klejone elementy (szczególnie HPL) należy przechowywać w temperaturze pokojowej przez co najmniej 48 godzin. Brak sezonowania laminatów HPL może skutkować późniejszym ich kurczeniem się, rozklejaniem czy też pękaniem.

Czy niskie temperatury mogą zniszczyć klej kontaktowy?

Pamiętajcie, że niskie lub ujemne temperatury nie zniszczą kleju, ale mogą powodować problemy z jego prawidłową aplikacją. Klej kontaktowy po osiągnięciu temperatury pokojowej, wraca do właściwej konsystencji. Przed użyciem, szczególnie w przypadku dłuższego spoczynku butli, zalecamy wstrząśnięcie pojemnika.

Pliki (1)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl