Organizery do kabli

Organizery do kabli - sposób na porządek

Splątane przewody? Któż chociaż raz nie borykał się z tym problemem? W końcu sprawa dotyczy wszystkich - i osób dysponujących pojedynczymi sprzętami elektronicznymi, i ludzi zarządzających pomieszczeniami przemysłowymi i biurowymi. Z nowoczesnymi organizerami możemy raz na zawsze pożegnać się z takim irytującym chaosem. Co oferują nam na tym polu współcześni producenci?

 

Rodzaje organizerów do kabli

Na rynku spotkamy się z rozwiązaniami, służącymi do wydzielania wiązek luźnych kabli oraz z takimi, które pozwalają na przymocowanie kabli do różnorodnych nawierzchni. Jednym z często wybieranych produktów są specjalne samoprzylepne podstawki montażowe z ABS'u . Żeby je zastosować wystarczy oczyścić powierzchnię, odkleić warstwę ochronną taśmy, umieścić podstawkę w wybranym miejscu, a następnie odczekać odpowiedni czas. Nierzadko osoby poszukujące pewnych sposobów na zorganizowanie kabli wybierają również siodełka mocujące, które stosuje się z kołkami szybkiego montażu lub wkrętami.

 

Innym prostym sposobem jest wykorzystanie taśm i opasek rzepowych dwustronnych. Po tę opcję dobrze będzie sięgnąć, jeśli planujemy po prostu połączyć ze sobą wybrane elementy, bez mocowania ich do nawierzchni. Produkt występuje min. jako nawinięty jest na rolkę i wystarczy uciąć odpowiednią długość taśmy, żeby szybko zatroszczyć się o porządek w przewodach. Taśma rzepowa jest bezpieczna dla kabli i nie niszczy ich powierzchni. Niska cena, wysoka dostępność i łatwość użycia decyduje o tym, że często jest wykorzystywana w branżach technicznych, telekomunikacji oraz w motoryzacji.

 

organizer do kabli i przewodów

 

Uchwyty kablowe z gwoździem hartowanym - pewne mocowanie przewodów

Organizacja kabli w niektórych przypadkach to nie tylko połączenie ich w wiązkę. Czasem przestrzeń i charakter sprzętu wymusza na nas nieco inne działania. Właśnie w takich chwilach dobrze jest sięgnąć po specjalne uchwyty kablowe, z których pomocą można zamocować przewód do ścian i mebli. Mocna konstrukcja będzie strzałem w dziesiątkę również, jeśli zależy nam na stworzeniu mocowania w różnorodnych materiałach budowlanych. Za świetne parametry odpowiada w tym przypadku połączenie ocynkowanej stali hartowanej z polipropylenem.

 

Uporządkuj luźne przewody z pomocą samoprzylepnych uchwytów do kabli

Ten sposób zachęci osoby, które wolą nie poświęcać czasu na montaż i chcą jak najszybciej cieszyć się zorganizowaną przestrzenią. Producenci oferują na tym polu dużo więcej niż wcześniej wspomniane podstawki. 

W niektórych przypadkach montowanie uchwytu wraz z dodatkową opaską zaciskową po prostu się nie opłaca lub jest zbyt problematyczne. Do akcji wkraczają wtedy uchwyty samoprzylepne. Przeważnie wykonuje się je z nylonu. Materiał jest odporny na uszkodzenia i jednocześnie charakteryzuje się odpowiednią elastycznością. Mocny klej gwarantuje doskonałą przyczepność. Efekt? Możliwość pewnego przyczepienia przewodu do właściwie każdej nawierzchni.

 

Czy oplot kablowy również może służyć lepszej organizacji kabli?

Oploty w postaci spiralnych wężyków to produkt, który powstał z myślą o tworzeniu elastycznych wiązek kablowych. Rozwiązanie pełni m.in. funkcję ochronną, bo zabezpieczenia przewód przed różnorodnymi uszkodzeniami. Czy sprawdzi się również jako akcesoria do organizacji? 

Produkt:

  • pozytywnie wpływa na estetykę wiązek przewodów

Dobra organizacja to również efekt wizualny. Oploty kablowe sprawiają, że instalacja prezentuje się estetycznie, zwłaszcza że producenci najczęściej oferują przynajmniej parę wersji kolorystycznych.

  • odseparuje wybrane przewody od pozostałych

W rezultacie unikniemy splątania elementów i zorganizujemy przewody w szafach sterowniczych, zabudowach i nie tylko.

 

Jak widać, sposobów na zapanowanie nad przewodami jest wiele, a organizer do kabli niejedno ma imię. Warto poświęcić chwilę, żeby wybrać produkt z odpowiedniego materiału, dopasowanego do konkretnej nawierzchni i konstrukcji idealnie spełniającej nasze oczekiwania.

 

Zobacz inne wpisy na blogu:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl