Kleje kontaktowe do wykładzin dywanowych

Wygodne, sprawne i komfortowe klejenie wykładzin? Jeśli zależy ci na tym, żeby praca przebiegała w ten sposób, upewnij się, że wybrałeś dobry preparat. Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych informacji o takich produktach.

Kleje do wykładzin dywanowych

Wyroby mające takie przeznaczenie powinny zapewniać dużą przyczepność oraz wyróżniać się łatwością zastosowania. Dobrej jakości klej do wykładzin zapewni dokładne połączenie wykładziny z nawierzchnią, dzięki czemu połączenie jest stabilne i w pełni funkcjonalne.

 

Produkty tego typu mają liczne zalety, decydujące o komforcie użytkowania. Oprócz wysokiej przyczepności, wyroby należy docenić za:

  1. możliwość wykorzystywania przestrzeni zaraz po klejeniu

Nie musimy odczekiwać określonego czasu, by móc normalnie użytkować pomieszczenie. Ta cecha jest dość ważna w miejscach, w których niewskazane są przeciągające się przestoje, wynikające z remontu - np. w hotelach czy biurach. Również osoby, stosujące kleje do wykładzin w pracach przeprowadzanych w mieszkaniu docenią to, że szybko będą mogły wrócić do regularnych czynności.

  1. wygodna aplikacja

Komfortowa praca z klejem sprawia, że podczas całego procesu mniej się męczymy i frustrujemy. To dlatego nowoczesne kleje do wykładzin wybierane są przez specjalistów, którzy zawodowo zajmują się takimi zadaniami. 

  1. szerokie zastosowanie

Wiele klejów do wykładzin będzie odpowiednim rozwiązaniem także do łączenia innych materiałów, np. papieru, kartonu, korka czy wełny mineralnej. Mimo takiej uniwersalności zawsze musimy pamiętać, żeby przed zastosowaniem kleju upewnić się, czy możemy go użyć do naszych prac.

Nowoczesne klejenie wykładzin

Wszystkie wyżej wspomniane cechy klejów dotyczą m.in. takich wyrobów jak SPRAY-KON D800 i D808. Dodatkowo są one mobilne, więc specjaliści mogą po nie sięgać nawet w dość wymagających przestrzeniach, w których do czynienia mamy z utrudnionymi warunkami pracy.

Przed wyborem określonego preparatu zawsze należy sprawdzić, czy dane techniczne rzeczywiście nam odpowiadają. Do cennych informacji możemy zaliczyć np.:

  1. czas odparowania rozpuszczalnika;
  2. temperaturę aplikacji;
  3. odporność cieplną.

Specjaliści, zajmujący się sprzedażą klejów do wykładzin dostarczają zainteresowanym osobom wszystkie najważniejsze dane o produkcie. W ten sposób działa m.in. firma 4Technik. Oprócz wcześniej wspomnianych parametrów, przed zakupami możemy sprawdzić czas gotowości do klejenia, okres magazynowania oraz dokładny opis zastosowania kleju.

Co jeszcze musisz wiedzieć o klejach do wykładzin?

Uniwersalność to ważna zaleta klejów do wykładzin. Każdy produkt ma bowiem pewne ograniczenia. Podczas stosowania takich preparatów jak np. SPRAY-KON D800 w butli czy SPRAY-KON D808 w aerozolu musimy pamiętać, że tych produktów nie można wykorzystywać do klejenia styropianu. Chociaż doskonale sprawdzą się przy klejeniu wykładzin obiektowych, nie należy ich stosować do wykładzin stworzonych z materiału PCV/PVC.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl