Klejenie laminatów HPL - co warto wiedzieć przed rozpoczęciem?

Jeszcze do niedawna klejenie laminatów HPL było sporym wyzwaniem. Dzięki nowoczesnym klejom kontaktowym takie działania można przeprowadzić bezpiecznie, a efekt prac usatysfakcjonuje nawet bardzo wymagające osoby.

Klej kontaktowy do laminatów

W jaki sposób klej kontaktowy do laminatów rozwiązuje popularne problemy?

Nowoczesne produkty pozwalają na błyskawiczne wykonanie połączenia. Szacuje się, że przyklejenie 2 m2 laminatu nie powinno zajmować więcej niż 5 minut. Co z klejeniem większych powierzchni?

Przyklejanie większych laminatów czasem jest frustrujące, bo klej po jednej stronie elementu jest już za suchy, żeby skutecznie z nim pracować, natomiast po drugiej stronie nadal jest za mokry. Ten problem uda nam się rozwiązać, jeśli sięgniemy po dobry klej kontaktowy do laminatu. Takim produktem jest SPRAY-KON B707, który na odparowanie rozpuszczalnika potrzebuje niespełna dwóch minut.

Klej do laminatu HPL - dobór skutecznego produktu

Jeśli chcemy, żeby klejenie laminatów HPL przebiegło sprawnie, zadbajmy o właściwe dopasowanie sposobu nakładania kleju. Zadanie znacznie ułatwi nam wybór kleju kontaktowego do laminatu w aerozolu. Zanim zabierzemy się do pracy, zweryfikujmy, czy zaopatrzyliśmy się w odpowiednią ilość produktu. Takie preparaty są dostępne w pojemnikach o różnej wielkości (spotkamy się np. z aerozolami półlitrowymi).

Czasem klejenie laminatów HPL będzie zachodzić łatwiej przy użyciu kanistrów z pistoletem. Obie metody gwarantują wygodną aplikację kleju. Pistolet sprawdzi się szczególnie dobrze do nakładania preparatu szerokim strumieniem (szerokość strumienia kleju może wynosić od 2 do nawet 15 centymetrów).

Klej do laminatu HPL - dobór skutecznego produktu

Profesjonalny klej do laminatów pozwala osiągnąć zupełnie nowy komfort klejenia. Jest bezwonny, toteż nawet długa praca z preparatem nie będzie uciążliwa, szczególnie w przypadku ekologicznych rozwiązań jak SPRAY-KON A500 lub aerozolowy A505. Podczas zakupów sprawdźmy:

  • czy produkt potrzebuje specjalnego przygotowania przed użyciem;
  • w jakich warunkach można używać preparatu.

Produkty do klejenia laminatu, takie jak SPRAY-KON, nie wymagają specjalnego przygotowania do pracy i można z nich korzystać w każdym miejscu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl