Kleje specjalistyczne - rodzaje, podział, zastosowanie

Bezproblemowe klejenie, które można przeprowadzić szybko, bez dużej inwestycji czasowej i w higienicznych warunkach - właśnie tego oczekują osoby, poszukujące nowoczesnych preparatów. Sprawdź, jak działają kleje specjalistyczne kontaktowe, cyjanoakrylowe i poliuretanowe.

Klej kontaktowy aerozolowy - jak działa i w jaki sposób się go nanosi?

Jednym ze sposobów jest wykorzystanie zbiorników ciśnieniowych. Takie kleje aerozolowe są niezwykle wydajne, bo precyzyjny sposób aplikacji chroni nas przed nałożeniem zbyt dużej ilości preparatu. W ten sposób działają np. kleje kontaktowe SPRAY-KON. Wyrób można stosować jako:

  1. klej do laminatów dekoracyjnych HPL;
  2. klej do pogrubiania płyt meblowych;
  3. klej do wykładzin.

Kleje aerozolowe można wykorzystać też do membran dachowych, paneli PCV oraz wełny mineralnej. Żeby ułatwić sobie pracę z klejami kontaktowymi w aerozolu, możemy zdecydować się na zakup specjalnych akcesoriów, w postaci wałków dociskowych. Są szczególnie przydatne do klejenia laminatów. Czasem przydać się może także specjalny preparat zmywający, który pomoże nam usunąć ewentualny nadmiar kleju.

kleje specjalistyczne - różne rodzaje

Warianty kleju SPRAY-KON

Producent proponuje swoim odbiorcom szereg uniwersalnych klejów, do których można zaliczyć m.in. klej B707. PP, PCV, ABS, inne tworzywa sztuczne, korek, blacha, wełna mineralna - zastosowania takiego kleju można mnożyć. To dlatego wyrobu nie może zabraknąć w miejscach, w których liczy się szybkie działanie. Z klejem sprawnie przeprowadzimy np. ekspresowe naprawy podczas targów. Z wyrobów tej marki korzysta też branża motoryzacyjna.

Oferta SPRAY-KON obejmuje także opcje dedykowane do konkretnych zastosowań. Jeśli poszukujemy wariantów odpowiednich do laminatów z połyskiem, przydatny okaże się wariant F400. Z kolei osobom, które podczas wyboru kleju priorytetowo traktują kryteria higieniczne, do gustu przypadnie klej B717 lub proekologiczny A505.

Kleje poliuretanowe do drewna

Świetna przyczepność do drewna i wodoodporność to coś, co doceni każdy zakład meblarski. Jak wygląda praktyczne zastosowanie kleju poliuretanowego? Produkt ulega utwardzeniu, reagując z wilgocią pochodzącą z drewna. Preparat może być stosowany także do klejenia materiałów drewnopochodnych. W obu przypadkach, gdy substancja całkowicie wyschnie, będziemy mieć do czynienia z solidną i trwałą spoiną. Do drewna z powodzeniem możemy zastosować także kleje cyjanoakrylowe.

SPRAY-KON CA

Klej cyjanoakrylowy może być także stosowany jako klej tapicerski - zapewni trwałe połączenie tkanin i skóry. Oprócz porowatych tworzyw, takich jak płyty wiórowe, po produkt można sięgnąć także, jeśli planujemy kleić gumę. Pełną wytrzymałość łączenia osiągamy po 24 godzinach. Uniwersalne zastosowanie wariantu cyjanoakrylowego dotyczy też temperatury pracy - wynosi ona -50 ºC ÷ 80 ºC. Jak wybrać właściwy klej? Dokładnie zapoznajmy się z opisem producenta i sprawdźmy, do jakich materiałów jest przeznaczony dany preparat. Przydatną informacją może być też minimalna temperatura, czas otwarty oraz polecane rozpuszczalniki, przeznaczone do usunięcia nadmiaru kleju.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl