Wykrywalne opaski zaciskowe - jakie mogą mieć zastosowanie?

Co różni wykrywalne opaski zaciskowe od zwykłych opasek i gdzie można zastosować ten produkt? Dzisiejszy artykuł poświęcamy standardowym oraz wielorazowym zapinkom do zadań specjalnych.

Wykrywalna opaska zaciskowa

Wykrywalne opaski zaciskowe a działanie systemu HACCP, czyli jak dbać o bezpieczeństwo produkcji?

Wykrywanie opasek zaciskowych możliwe jest dzięki systemowi HACCP. Takie narzędzie powszechnie wykorzystywane jest w procesie kontroli firm zajmujących się przetwórstwem, pakowaniem i dystrybucją produktów spożywczych. HACCP można określić jako zespół procedur, które mają na celu skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem żywności. Stosowanie wykrywalnych opasek zaciskowych to jeden z kroków, podejmowanych przez dystrybutorów, przetwórców i producentów, priorytetowo podchodzących do realizowania wymaganych norm bezpieczeństwa.

Wykrywalna opaska zaciskowa - na czym polega jej fenomen?

W składzie wykrywalnej opaski zaciskowej znajdziemy tlenki żelaza. To dzięki temu komponentowi detektory stosowane m.in. w przemyśle spożywczym są w stanie wykryć obecność opaski zaciskowej. Ich funkcjonalność na tym się nie kończy. Do zalet opasek należy zaliczyć również to, że w przypadku wersji przeznaczonej do wielorazowego użytku, można je wielokrotnie otwierać i zamykać oraz tworzyć praktyczną pętlę do podwieszania przedmiotów.

Zastosowanie opaski zaciskowej wykrywalnej

Oprócz przemysłu spożywczego, taką opaskę można wykorzystywać również w:

  • przemyśle chemicznym;
  • przemyśle farmaceutycznym.

Z takich rozwiązań można też korzystać w różnego rodzaju instalacjach w obszarze linii produkcyjnych.  Nowoczesne opaski zaciskowe wykrywalne zaprojektowano w ten sposób, żeby były łatwe w użyciu i pozwalały na zawieszanie etykiet, zamykanie torebek i worków.

Opaskę zaciskową wykrywalną z powodzeniem można stosować wszędzie tam, gdzie potrzebny jest prosty sposób na organizację przestrzeni. Pozwala zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia, a dzięki solidności, odporności na niesprzyjające warunki i łatwości zastosowania, jest w stanie wesprzeć codzienną pracę podmiotów, działających w przemyśle spożywczym i nie tylko.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl