Taśma naprawcza - rodzaje, zastosowanie, właściwości

Uniwersalna taśma naprawcza to przydatny produkt, niezależnie od tego, czy regularnie bawimy się w majsterkowanie, tylko od święta bierzemy się za naprawy czy codziennie realizujemy takie zadania zawodowo.

Taśma naprawcza - jak poznać wybór rzetelnego producenta?

Każdy podmiot będzie wskazywał na zalety swoich wyrobów. Jeśli zależy nam na znalezieniu producenta, który naprawdę zasługuje na nasze zaufanie, dobrze będzie poznać bliżej jego działalność. Scapa jest renomowaną marką, której produkty obecne są na rynku od niemal stu lat. Jak zdobyć uznanie odbiorców w takiej branży? Liczy się nieustanne dbanie o jakość produktów, umiejętność wykorzystywania doświadczenia na swoją korzyść oraz jednoczesne wykorzystywanie możliwości, jakie dają nowości technologiczne. Marka Scapa dzięki takiemu nastawieniu nieustannie budowała zaufanie wśród klientów, co zaowocowało jej rozpoznawalnością na całym świecie.

Rodzaje taśm naprawczych

Nowoczesne taśmy naprawcze dostępne są w różnorodnej kolorystyce. Spotkamy się więc z taśmą:

  • czerwoną;
  • zieloną;
  • srebrną;
  • żółtą;
  • niebieską.

Każda z tych opcji wyróżnia się atrakcyjnymi parametrami, do których zaliczymy wartości dotyczące siły zrywającej czy temperatury pracy. Taśmy można wykorzystać m.in. do uszczelniania kanałów wentylacyjnych, ochrony szyb zespolonych podwójnych, czy łączenia materiałów polietylenowych. Po taśmę naprawczą Scapa możemy sięgnąć także, jeśli planujemy uszczelnianie kanałów powietrznych lub zależy nam na łączeniu lub obróbce wykładzin. Owijanie, maskowanie, zabezpieczanie, łączenie, uszczelnianie - produkt jest wariantem sprawdzającym się w każdym z tych zadań.

Nie tylko gładkie nawierzchnie, czyli taśma naprawcza do zadań specjalnych

Stworzenie solidnego zabezpieczenia czasem oznacza konieczność pracy z nierównymi powierzchniami. Przyczepność produktu słabej jakości może nie okazać się wtedy wystarczająca. Taśma naprawcza Scapa 3160, dzięki znakomitej przylepności i wytrzymałości, może być wykorzystywana również do takich zastosowań, co decyduje o jej uniwersalności.

Na czym polega wygoda użytkowania dobrej taśmy naprawczej?

Od tego typu produktu oczekujemy niezawodności. Idealnie byłoby jednak, gdyby łączyła się ona z łatwością użycia. W przypadku taśm naprawczych (ale też i innych produktów, takich jak np. taśmy izolacyjne, oznaczeniowe i ostrzegawcze) liczy się więc łatwość oddzierania ręcznego. W trakcie wykonywania prac nie będziemy mieć problemu z oderwaniem taśmy, co oznacza, że niepotrzebne będą dodatkowe narzędzia, takie jak nożyczki, czy nożyki.

Wodoodporność - jedna z zalet solidnej taśmy naprawczej

Skuteczne uszczelnianie to nie tylko trwałość. Rzetelny produkt tego typu powinien także wykazywać właściwości wodoodporne. Producent taśm naprawczych Scapa przed dopuszczeniem rozwiązania do użytku, wykonał odpowiednie testy i doświadczenia, potwierdzające taką cechę wyrobu. W efekcie rozwiązanie może być stosowane jako wodoodporna taśma do ogólnych zastosowań.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl