Szybkie i skuteczne kleje dla stolarzy

Z pomocą nowoczesnego kleju dla stolarzy możemy kilkukrotnie skrócić czas klejenia, co pozwala na zmniejszenie kosztów przedsięwzięcia, zwłaszcza jeśli przeprowadzamy takie działania na szerszą skalę. Co konkretnie sprawia, że specjaliści decydują się na kleje kontaktowe?

 Kleje dla stolarzy

Szybkie odparowanie rozpuszczalnika, czyli proste i skuteczne klejenie laminatu

Współczesne kleje kontaktowe wyróżniają się krótkim czasem, potrzebnym na odparowanie rozpuszczalnika, zawartego w preparacie. Szczególnie atrakcyjnie na tym polu przedstawia się klej kontaktowy SPRAY-KON, który potrzebuje na to jedynie dwóch minut. Dlaczego to takie ważne? Krótszy czas odparowania oznacza, że elementy szybciej zostaną ze sobą połączone. Natomiast długi czas otwarty docenią szczególnie osoby, klejące duże powierzchnie. Wcześniej trzeba było borykać się z problemem, polegającym na tym, że na części powierzchni klej jest już zupełnie suchy, podczas gdy w innych rejonach obszaru nadal jest jeszcze mokry.

  • Wygoda

Poręczny i skuteczny klej? Nowoczesne preparaty to dowód na to, że takie połączenie jest możliwe. Praktyczne opakowania są dostępne w różnej wielkości. Można je więc dostać zarówno w mniejszych pojemnościach, jak też i w wygodnych kanistrach ciśnieniowych, które idealnie sprawdzą się w warsztatach.

  • Moc klejenia

Nakładanie kleju jest proste, a odparowanie rozpuszczalnika trwa tylko chwilę. Jak jest natomiast z trwałością połączenia? Nie da się pominąć tej kwestii w rozważaniach o skuteczności klejenia. Klej kontaktowy, który jest dobrze dobrany do konkretnego tworzywa, zapewnia natychmiastową, mocną i wodoodporną spoinę. Warto wspomnieć również o tym, że działania możemy ułatwić, dodatkowo posługując się wałkami dociskowymi z rolkami z twardej gumy. Po ich zastosowaniu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby klejone powierzchnie frezować, ciąć lub poddawać innej obróbce. Szacuje się, że optymalną moc wiązania uzyskamy, jeśli pokryjemy preparatem 80-100% powierzchni.

Bezpieczeństwo stosowania kleju kontaktowego w zakładzie stolarskim

Czasem pomyłka kosztuje wiele. Szczególnie jeśli efektów takiego niedopatrzenia nie da się łatwo pozbyć. W przypadku klejów kontaktowych nie musimy martwić się o to, że nadmiar preparatu uszkodzi materiał. Aby pozbyć się produktu, wystarczy zastosować specjalne substancje zmywające. Przykładem takiego rozwiązania jest np. SPRAY-KON CLEAN. Preparat wyróżnia się przyjemnym jabłkowym zapachem. Najważniejsze jest jednak to, że w bezpieczny sposób możemy z jego pomocą oczyścić powierzchnie lakierowane albo obrzeża ABS.

Co jeszcze doceniają osoby pracujące w zakładach stolarskich?

Kleje kontaktowe pozwalają na ekonomiczne klejenie. Np. korzystając z kleju w aerozolu aplikujemy jedynie tyle preparatu, ile potrzebujemy. Pracę ułatwia fakt, że produkt w bardzo prosty sposób można równomiernie nanieść na obszar roboczy. W zakładach stolarskich przeważnie klejów kontaktowych używa się do klejenia:

  • laminatów HPL;
  • obrzeży PCV;
  • pogrubiania płyt meblowych.

Problemem, na który jeszcze niedawno musiały uważać osoby pracujące w zakładach stolarskich, było matowienie powierzchni. Zastosowanie takich produktów jak SPRAY-KON pozwoliło całkowicie zniwelować ten problem i uzyskać idealnie gładki, pozbawiony matu efekt. Warto obserwować nowości, pojawiające się na rynku klejów kontaktowych. Do atrakcyjnych nowości można zaliczyć np. kleje kontaktowe nie zawierające dichlorometanu lub nanoszone drogą kropelkową.

 

Zobacz: 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl