Rodzaje taśm ostrzegawczych i oznaczeniowych

Taśmy dwukolorowe w skośne pasy? A może warianty jednokolorowe? Czy warianty ostrzegawcze i oznaczeniowe różnią się od siebie tylko kolorem? W tym artykule skupiamy się na doborze taśmy do odpowiedniego zastosowania. Analizujemy też najważniejsze cechy takich produktów.

Taśmy ostrzegawcze - dobra widoczność to podstawa

Gdy myślimy o niebezpiecznym środowisku pracy, przeważnie wyobrażamy sobie groźne substancje, pracę na wysokościach i inne niekorzystne warunki, które mogą negatywnie odbić się na zdrowiu i życiu zatrudnionych osób. W rzeczywistości jednak środowisko wcale nie musi być tak agresywne, żeby w zakładzie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Wystarczy chwila nieuwagi i przeoczenie niebezpiecznej krawędzi, wysokiego progu czy niskiego nadproża. Taśmy ostrzegawcze uchronią nas przed takimi nieszczęśliwymi wypadkami.

Z produktami tego typu zatroszczymy się też o bezpieczeństwo osób w sytuacjach kryzysowych, takich jak pożar. W emocjach oraz wśród dymu zauważenie sprzętu p.poż może być utrudnione. Czerwono-biała taśma od razu wskaże nam miejsce, w którym zlokalizowane jest profesjonalne wyposażenie, ratujące życie i zdrowie.

Taśmy oznaczeniowe i ostrzegawcze

Cechy wspólne taśm ostrzegawczych i oznaczeniowych

  1. doskonałe przyleganie do klejonej powierzchni

W taśmach oznaczeniowych i ostrzegawczych wykorzystano agresywny klej kauczukowy. Tworzywo doskonale przywiera i nie zdziera się, nawet jeśli nawierzchnią jest często użytkowana podłoga, którą każdego dnia przemierza wiele osób.

  1. wytrzymałość na uszkodzenia o charakterze mechanicznym

Raz przyklejona taśma oznaczeniowa i ostrzegawcza przez długi czas prezentuje się nieskazitelnie. Kolory są żywe, dobrze widoczne z daleka, a nawierzchnia się nie ściera.

  1. łatwość użycia

Miękkie PCV jest solidnym i często wybieranym materiałem. Ta niezwykła wytrzymałość zapewnia atrakcyjną żywotność naklejonej taśmie. Jednocześnie produkt charakteryzuje się łatwą przerywalnością poprzeczną, więc jego aplikacja trwa chwilę.

Szerokie zastosowanie taśm ostrzegawczych i oznaczeniowych

Taśmy mogą być stosowane na każdej gładkiej powierzchni. Oprócz wcześniej wspomnianych czerwono-białych opcji ostrzegawczych, wyróżnić można także warianty żółto-czarne. Taśmy oznaczeniowe dostępne są natomiast w kolorach: zielonym, żółtym, niebieskim, czarnym, białym i czerwonym. Służą do wyznaczania ciągów komunikacyjnych. Pomagają też zorganizować przestrzeń hal sportowych i przemysłowych. Taśmę warto zastosować również wtedy, gdy w jasny sposób chcemy wyznaczyć obszar stanowiska pracy oraz zaplanować podział miejsca na strefy (np. rozgraniczyć strefy przeznaczone do użytku ogólnego od tych, do których wstęp mają tylko osoby zatrudnione).

Uniwersalne zastosowanie taśm oznacza także możliwość korzystania z takich produktów w obiektach zewnętrznych. Są odporne na wilgoć, więc będą doskonałe do wyznaczania obszarów w obrębie boisk pod gołym niebem oraz do wyznaczania znaków na jezdni.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl