Do czego służą i gdzie mają zastosowanie uchwyty kablowe

Uchwyty kablowe to wygodne rozwiązanie, pozwalające w solidny sposób zorganizować przewody oraz kable. Różnorodne warianty mocowania sprawiają, że bez trudu wybierzemy opcję, która będzie dla nas najwygodniejsza.

Uchwyty kablowe wbijane - jakie typy są oferowane w sklepach?

Wśród takich uchwytów znajdziemy produkty:

  1. z gwoździem hartowanym;
  2. przeznaczone do przewodów okrągłych;
  3. przeznaczone do przewodów płaskich.

Pierwsze rozwiązanie jest polecane, jeśli zależy nam na solidnym zamocowaniu kabla w podłożu betonowym lub drewnianym. W przypadku betonu należy pamiętać, że w grę wchodzi tylko beton komórkowy (produkt nie sprawdzi się w twardszym podłożu).

W uchwytach do przewodów okrągłych nie znajdziemy gwoździa hartowanego. Cała konstrukcja wykonana jest z polipropylenu. Poszczególne warianty mogą różnić się kształtem. Łączy je odporność na działanie wody oraz atrakcyjna wytrzymałość mechaniczna. Uchwyty kablowe pozwalają na ekspresowy montaż i zazwyczaj sięga się po nie, gdy pojawia się konieczność zamocowania przewodów, by wykonać takie prace jak wylewki, tynkowanie i wiele innych.

Trzecia grupa rozwiązań, a więc uchwyty kablowe do przewodów płaskich, również bywa wybierana przez osoby, które chcą odsłonić obszar roboczy przed tynkowaniem czy nakładaniem płyt gipsowych. Uchwyty kablowe do przewodów płaskich mogą mieć różne kształty i rozmiary. Wśród nich znajdziemy m.in. opcje, pozwalające na układanie tras kablowych i równoległy montaż przewodów. Wszystkich trzech typów można użyć do zapanowania nad kablami podczas budowy maszyn lub budowy szaf sterowniczych.

Uchwyty do przewodów samoprzylepne - gdzie możemy je wykorzystać?

Opcję samoprzylepną można stosować w parze z przewodami płaskimi i okrągłymi. W takich miejscach jak 4Technik znajdziemy produkty wykonane z poliamidu 6.6. Uchwyty samoprzylepne oferują najłatwiejszy sposób montażu, bo wystarczy jedynie zdjąć warstwę ochronną i umieścić wyrób w wybranym przez nas miejscu. Osoby, wybierające takie rozwiązania doceniają to, że kable w uchwycie można montować i demontować wielokrotnie.

Wśród takich opcji znajdziemy produkty:

  1. z gwoździem hartowanym
  2. przeznaczone do przewodów okrągłych;
  3. przeznaczone do przewodów płaskich.

 

Pierwsze rozwiązanie jest polecane, jeśli zależy nam na solidnym zamocowaniu kabla w podłożu betonowym lub drewnianym. W przypadku betonu należy pamiętać, że w grę wchodzi tylko beton komórkowy (produkt nie sprawdzi się w twardszym podłożu).

Trzeba wspomnieć również o przyczepności uchwytu do powierzchni, bo to w końcu od tego parametru w dużej mierze zależy funkcjonalność takich akcesoriów. W uchwytach samoprzylepnych wykorzystuje się klej na bazie kauczuku, który solidnie łączy powierzchnię uchwytu z nawierzchnią. Najpierw trzeba jednak ją dokładnie oczyścić i odtłuścić. Zastosowanie uchwytów samoprzylepnych jest ogromne, bo sprawdzają się praktycznie na każdej gładkiej powierzchni.

Tak duży wybór uchwytów kablowych sprawia, że niezależnie od skali przedsięwzięcia, uda się nam prawidłowo zorganizować pracę. Po akcesoria sięgają m.in. specjaliści, planujący szeroko zakrojone działania i profesjonalnie zajmujący się tynkowaniem czy montażem płyt. O funkcjonalności uchwytów kablowych muszą pamiętać także indywidualne osoby, podejmujące się takich wyzwań na własną rękę. Warto więc zaopatrzyć się w takie produkty również podczas niewielkich domowych remontów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl