10 Powodów Dla Których Warto Używać Organizerów Kablowych

Wiązki pomieszanych ze sobą kabli, problemy z wydzieleniem przewodów o określonej funkcji, nieestetyczny wygląd... Zła organizacja przewodów i kabli może przyprawić o ból głowy. Z pomocą przychodzą profesjonalne organizery. Przedstawiamy 10 powodów, dla których warto rozważyć ich zakup.

 

Dlaczego warto wybrać organizer na kable?

  • Uniwersalność

Organizery do kabli można zastosować praktycznie wszędzie. Jeśli decydujemy się na wariant samoprzylepny, wcześniej należy oczyścić i odtłuścić nawierzchnię. Do mocowania kabli o przekroju okrągłym możemy użyć również np. uchwytów kablowych z gwoździem hartowanym. Wybór organizerów na kable jest tak duży, że bez problemu można znaleźć opcję, pozwalającą na montaż kabla do ściany, mebla itp. Organizery do kabli w postaci uchwytów kablowych wykorzystuje się do przytrzymywania przewodów podczas wylewek, nakładania tynków itp.

  • Łatwy montaż

Jeśli potrzebujemy szybkiego rozwiązania, niewymagającego dodatkowych narzędzi, sięgnijmy po podstawki montażowe samoprzylepne. Zostały wyposażone w specjalistyczny klej na bazie gumy, który zapewni doskonałą przyczepność elementu do nawierzchni. Organizer do kabli może mieć także  nieco inną formę, np. formę uchwytu kablowego z gwoździem hartowanym. Mimo braku warstwy samoprzylepnej, montaż takiego rozwiązania nadal można przeprowadzić w krótkim czasie i bez specjalistycznego przygotowania.

przykładowy organizer w krążku

  • Ochrona kabli przed uszkodzeniami mechanicznymi

Nawet w środowisku domowym może dojść do sytuacji, że kabel na skutek naszej nieuważności czy innego losowego zdarzenia zostaje uszkodzony. Często uszkodzenia mogą być spowodowane przez zwierzęta domowe jak króliki, koty czy psy. W zakładach przemysłowych, halach itp. takie ryzyko wzrasta. Uszkodzenie przewodu czasem pozostaje niezauważone. Innym razem może prowadzić do poważniejszych niedogodności, a niekiedy do awarii, która uniemożliwia bezproblemowe funkcjonowanie firmy. Elastyczne oploty spiralne do kabli z powodzeniem ochronią instalację przed takimi zagrożeniami.

  • Solidność

Podstawki montażowe oraz inne warianty organizera na kable wykonane są solidnych tworzyw. Do produkcji wykorzystuje się m.in. ABS. Materiał ten wyróżnia się wysoką odpornością na m.in. oleje, smary i benzynę. Oprócz tego dość często wykorzystuje się nylon i polipropylen.

  • Ochrona przed brudem

Warto wiedzieć, że organizery na kable w postaci elastycznych wężyków chronią nie tylko przed uszkodzeniami o charakterze mechanicznym. Ich wykorzystanie sprawia, że przewody w mniejszym stopniu się kurzą. Również inne warianty organizera do kabli pozytywnie wpływają na utrzymanie przestrzeni w czystości. Dużo łatwiej jest bowiem zadbać o porządek, jeśli wiązki są właściwie ułożone i nie mamy do czynienia z plątaniną kabli.

  • Przystępna cena

Siodełka zaciskowe, podstawki, tabliczki... - wszystkie takie rozwiązania dostępne są w ekonomicznych opakowaniach, co oznacza, że w przystępnej cenie możemy kupić nawet 100 sztuk produktu.

  • Atrakcyjne parametry

W wyspecjalizowanych sklepach przy każdym z wyrobów przeznaczonych do organizowania kabli, znaleźć można takie informacje o produkcie, jak temperatura pracy, palność surowca czy rodzaj wykorzystanego materiału. Jeśli odwiedzimy rzetelny sklep, będziemy mogli wybierać jedynie z rozwiązań o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

  • Różnorodność organizerów

Uchwyty, tabliczki, podstawki to tylko kilka z wielu wyrobów, które wesprą nas w wysiłkach, mających na celu zapanowanie nad kablami i przewodami. Mówiąc o różnorodności organizerów do kabli mamy na myśli nie tylko to, że osoby potrzebujące skutecznych rozwiązań, mogą wybierać z różnorodnych produktów. Ważna jest również dostępność wielu opcjonalnych rozmiarów w obrębie jednego modelu produktu.

  • Możliwość wielokrotnego użytku

Część akcesoriów można wykorzystać więcej niż jeden raz. Mowa m.in. o taśmach i opaskach rzepowych. Produkt można wielokrotnie montować i demontować.

  • Estetyczny wygląd

Organizer do kabli ma przede wszystkim spełniać swoją funkcję, a więc skutecznie przytrzymywać, rozdzielać lub zabezpieczać przewody. To ważne, żeby produkt doskonale spełniał te zadania. Nowoczesne wyroby nie tylko są praktyczne. Dzięki nim przestrzeń prezentuje się estetycznie, profesjonalnie i z większą łatwością możemy zadbać o ergonomiczny wystrój pomieszczenia.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl