Osłony na przewody elektryczne - z czego są zrobione, jakie są ich rodzaje

Chaos w kablach zaburza estetykę miejsca. Może też prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak zniszczenia przewodów, trudności w sprawnym przeprowadzeniu napraw, czy w odłączeniu/przełączeniu urządzeń. Nie trzeba dużo wysiłku, żeby zapobiec takim nieprzyjemnym sytuacjom.

 

Osłony na przewody elektryczne - dlaczego warto w nie zainwestować?

Takie rozwiązania są dostępne w przyjaznych cenach; możemy się więc na nie skusić, nawet jeśli dysponujemy ogromną liczbą przewodów i niezbyt dużym budżetem. Do zakupu może skłonić także estetyka takich produktów. Osłony na przewody mają przeważnie konstrukcję wężyka (produkty tego typu kupimy m.in. na stronie sklepu 4Technik). Kształt ten nie jest przypadkowy. Po pierwsze zapewnia atrakcyjną elastyczność. Po drugie w dowolnym momencie możemy odseparować przewód od wiązki.

Organizacja przewodów - zaplanuj to z głową

Czy wszystkie osłony na przewody w formie wężyków spiralnych są takie same? Na pierwszy rzut oka tak. Jeśli jednak wczytamy się w parametry produktów, przekonamy się, że opcje różnią się średnicą wiązki. Podczas porównywania wariantów od poszczególnych producentów, dobrze będzie zwrócić uwagę na takie dane techniczne, jak:

  1. temperatura pracy;
  2. wytrzymałość na rozciąganie;
  3. wydłużenie przy zerwaniu;
  4. palność.

Większość opcji od sprawdzonych producentów wyróżnia się zbliżonymi parametrami. Wszystko dlatego, że do wytwarzania osłon na przewody bardzo często używa się polietylenu.

Co wyróżnia materiał, z którego przeważnie produkuje się osłony na przewody?

Polietylen może występować w różnej postaci. Ten o małej gęstości oznaczony jest symbolem PE-LD. Jest elastyczny i dość miękki, a więc posiada cechy pożądane przez producentów osłon. Prezentuje się minimalistycznie i estetycznie. Najważniejsze jest jednak to, że wyrób chroni kabel przed uszkodzeniem i w ten sposób wydłuża jego żywotność.

Co ciekawe z tego samego rodzaju polietylenu wykonuje się m.in. opakowania przemysłowe czy torby z uchwytami. Materiał znajduje zastosowanie także w kartonowych pojemnikach na mleko. Z kolei do produktów, wymagających tworzywa o większej twardości, wykorzystuje się polietylen PE-HD (zabawki, rury, kanistry, różnego rodzaju pojemniki itp.).

Nie tylko materiał i konstrukcja, czyli co jeszcze wpływa na funkcjonalność osłony na przewody elektryczne?

Wszystkie rozwiązania, które stosujemy wraz z elektryką, powinny spełniać określone parametry bezpieczeństwa. Nie inaczej jest z osłonami na kable. Zanim więc wybierzemy ofertę konkretnego sklepu, upewnijmy się, czy firma proponuje jedynie produkty przetestowane.

Wysokiej jakości osłony to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, bo możemy z nich skorzystać praktycznie w dowolnym miejscu. W dodatku spiralę łatwo jest zdjąć, więc z powodzeniem możemy użyć jej ponownie. Wytrzymały materiał, atrakcyjne warunki cenowe i nieskomplikowany montaż sprawiają, że taki sposób na organizację kabli wybierają i profesjonaliści, i osoby organizujące przewody w domowej przestrzeni.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa!
Zamówienia na kwotę minimum 500zł dostarczamy na nasz koszt.
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska FedEx) już od 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl